Jedna myśl w temacie “Spotkanie z Miastem, ZDM i Aquanet”

 1. Dzień dobry,
  pamiętać trzeba, że Wydział Gospodarki Komunalnej, który zajmuje się dofinansowaniem inwestycji stowarzyszeń budowy dróg, sieci itp, dysponuje budżetem około 2,7 mln zł rocznie. Stowarzyszeń, które zgłaszają się rocznie po pieniądze, jest kilka. W kolejce na finansowanie stoi też duży projekt ulicy Miłosza i przyległych (całość to koszt 15 mln zł, dofinansowanie od miasta 75% to kwota prawie 12 mln zł – rozłożone na kilka lat). Stąd nawet gdyby dziś położyć gotowy projekt na stole, to nie dałoby się tego od razu wykonać (finanse WGK).
  Stowarzyszenie Malewskiej czeka w kolejce, ale jest w o tyle lepszej sytuacji, że mamy już jako Rada Osiedle doświadczenie z ul. Miłosza, gdzie jest podobny układ ulic. Odwodnienie trzeba od razu zaprojektować na ulice przylegające, a nie tylko dla ulicy Malewskiej. A w przypadku Miłosza to właśnie problemy z odwodnieniem prawie położyły projekt. Udało się je przy współpracy stowarzyszenia, RO i wydziałów UMP pokonać.
  Zgodnie z wypowiedzią Pani Dyrektor Nowotnej z WGK, podjęliśmy w przypadku Malewskiej podejście modelowe, ponieważ zaczęliśmy od rozmowy i skoordynowania działań, a nie od projektowania czegoś, czego nie da się potem zbudować/sfinansować.
  Zatem powinno się wszystko udać, życzymy Zarządowi Stowarzyszenia powodzenia!
  Pozdrawiam,
  Dominika Zenka-Podlaszewska

Możliwość komentowania jest wyłączona.